יבוא אישי / מסחרי

בעת יבוא טובין לישראל, יש לדווח לרשויות המכס על תכולת הטובין, סוגה וערכה על ידי הגשת הניירת הרלוונטית למכס על ידי עמיל המכס . הליך זה נקרא: תהליך שחרור ממכס. בהליך זה אנו מחויבים לדווח למכס ישראל את פרטי המשלוח לצורך תשלום מע"מ ומיסים על פי חוק. סוג ההליך נקבע בהתאם לערך המשלוח לצורכי מס וכמו כן בהתאם לסוג הטובין, ומשקלו (משקל הטובין יחושב לפי משקל או נפח, הגבוה מבין השניים, ביחס של 1:5). מכס ישראל פרסם לאחרונה מסמך המפרט מהי ההגדרה של משלוח כיבוא אישי,להלן  תמצית הדברים:
 1. הטובין לא יובאו באמצעות עסק.
 2. הטובין אינם מיועדים לצורכי אספקה,ייצור או מתן שירותים.
 3. הטובין מיובאים לשימושו האישי או המשפחתי של היחיד המבקש לייבאם.
 4. הטובין מיובאים בכמות המפורטת להלן:
  • במשלוח שעלותו עולה על 1,000 דולר של ארה"ב- עד 5 יחידות מאותו סוג מוצר.
  • במשלוח שעלותו עד 1,000 דולר של ארה"ב=עד 30 יחידות מאותו סוג.
לנוחיותכם מצורף המסמך המלא ניירת הדרושה לצורך שחרור ממכס: חשבונית ספק – בה מצוינים בבירור פרטי השולח / פרטיו המלאים של המקבל/ פרטי הטובין : תיאור טובין מפורט/ ערך ליחידה / ערך כולל / תנאי התשלום . לאחר קבלת הניירת הדרושה לשחרור אשר בה מדווחים פרטי הטובין הנ"ל, המשלוח יעבור הליך סיווג והכנת כל הניירת  וישודר למערכות המכס לצורך קבלת אישור / התרה לשחרור המשלוח. מידע על חיוב מיסים ביבוא אישי ביבוא אישי – ישנו פטור מלא ממיסים למשלוחים שערכם הכולל אינו עולה על 75$.(זאת למעט מוצרים הדורשים אישורים מיוחדים מרשויות הממשלה השונות). לידיעתכם, ביבוא מסחרי –  משלוח שערכו עד 50$ והוגדר כדוגמאות ואינו דורש אישורים מיוחדים מהרשויות הממשלתיות ישוחרר לא יחויב במיסים משלוחים שערכם 75$-500$ יחויבו במע"מ על ידי המכס : 17% מערך CIF (ערך הכולל את עלות הטובין + ערך הובלה וערך יחסי לביטוח). מס קנייה – יגבה אך ורק אם חל עליהם מס זה על פי החוקי מדינת ישראל , ויחושב גם הוא מערך CIF. משלוחים שערכם 501$-999$ יחוייב במע"מ על ידי המכס : 17% מערך CIF (ערך הכולל את עלות הטובין + ערך ההובלה וערך יחסי לביטוח). יחוייב במכס – על פי החוקי מדינת ישראל (ראו לינק לתעריפי המכס באתר המכס – מטה). יחוייב במס קניה – על פי החוק. משלוחים שערכם מעל 1,000$ יחוייב במע"מ על ידי המכס : 17% מערך CIF (ערך הכולל את עלות הטובין + ערך ההובלה וערך יחסי לביטוח). יחוייב במכס – על פי החוקי מדינת ישראל (ראו לינק לתעריפי המכס באתר המכס – מטה). יחוייב במס קניה – על פי החוק. חשוב לזכור : כל האומר לעיל כפוף לתקנות המכס בישראל ואינו מתייחס למשלוחים האסורים ביבוא ו/או דורשים מסמכים ואישורים מהרשויות השונות, לצורך שחרור ו/או נדרשים לבדיקה פיזית על ידי המכס. הוצאות נוספות הכרוכות בתהליך השחרור:
 • אגרת ביטחון \ מחשב

  משלוחים עד $100 ללא אגרות

  משלוחים – $500- $100 (אגרת מחשב 18 ₪).

  משלוחים – $1000 – $500 (אגרת מחשב 18 ₪ + אגרת ביטחון 41 ₪)

  משלוחים מעל $1000 (אגרת מחשב 36 ₪ + אגרת ביטחון 41 ₪ )

 • אגרות אחסנה (ממ"ן/ סוויספורט) – ממ"ן הינו גוף בפיקוח המכס אשר מספק שירותי אחסון, יבוא ויצוא בפיקוח המכס. ממ"ן גובים עמלה בגין אחסנת המשלוח בהתאם למשקל הטובין ובגין כל יום אחסנה מרגע הגענו ארצה. לאתר ממ"ן לחץ כאן
 • רשות המיסים – המכס פועל על פי תקנות ופקודות המכס שנקבעו על ידי המדינה ובה מופרטים  החוקים לגבי גובה המיסים וחוקיות היבוא (אישורים מיוחדים הדרושים לשחרור מטענים בעת יבואן ארצה. באתר זה תוכלו לבחון את עלות המיסים הנדרשת לסוג המוצר שבחרתם לייבא ארצה ,  מבעוד מועד. לאתר רשות המיסים לחץ כאן
 • אישורים מיוחדים למשרדי ממשלה – במידה ויידרש משלוח בעת שחרור ממכס להגיש מסמכי חוקיות  מהמשרדים השונים : תקשורת/ תחבורה/ בריאות/ תקנים / חקלאות וכיו"ב להלן קישורים לנוחיותכם: